Відкриття виставки Олексія Сая у Voloshyn Gallery

15 листопада у київській галереї Voloshyn Gallery відбулося відкриття персональної виставки українського художника Олексія Сая «Що я тут роблю?». Привітати художника прийшли Антон Белінський, Назар Білик, Євген Самборський, Валентина Засуцька, Владислав Тузов, Микита Кадан, Іван Світличний.

«Що я тут роблю?» – нова урбаністична мікросерія, де автор розвиває ідеї свого. З програмою Excel у якості ресурсу візуальної мови Сай працює з 2004 року, вперше виставка із відповідною назвою «Excel-art» відбулась у київській галереї ЦЕХ у 2007 році. В абстрактній мові чисел, графіків та діаграм автор вбачає єдиний можливий спосіб говорити про реальність клерків та офісних працівників, прошарку, з яким нині асоціюється т.з.середньостатистичний робітник. Ця рутинна офісна реальність, зазвичай, оминається увагою митців, оскільки видається банальною та незначущою. Якщо ж до неї і звертаються автори, то відбувається це, як правило, опосередковано: через карикатуру й інші не позбавлені критичної інтенції жести та стратегії. На противагу такому поглядові, Сай створює підкреслено нейтральну, об’єктивну, репрезентацію життя офісних працівників у всіх його проявах.

Проте, протягом останніх кількох років Сай переосмислює роль «офісного» способу життя як певної соціальної норми і говорить про клерків як про вже напіввимерлий вид, що скоро зійде з історичної сцени. «Що я тут роблю?» – питання, яким огукує себе розгублена людина, що раптово усвідомлює власну недоречність щодо конкретної ситуації. Наразі відбувається перевизначення багатьох видів соціальної взаємодії, результати якого спрогнозувати доволі важко. Зокрема, йдеться про зміни моделей корпоративної культури: взаємин між робітниками, робітниками та роботодавцями та ін. Тим важливіше нині схопити момент і задокументувати життя зникомої істоти, перш ніж вона перетвориться на об’єкт археологічного знання.

Фотография: Дарья Кручинина https://www.instagram.com/daria_cusco/

ugallery1 Автор: