Рубрики
UKRAINE

Ретроспективу фотографа Євгенія Павлова покажуть в незалежному арт-просторі Set

12 вересня в незалежному арт-просторі Set відкриється «Вулиця Свободи» — ретроспектива знакового для українського мистецтва фотографа Євгенія Павлова. На виставці будуть представлені фотографічні серії з 1970 по 2003 рік, архівні матеріали та відео. Значна частина робіт Євгенія Павлова в Києві буде експонуватися вперше.

Завдяки практиці групи «Время», спів-засновником якої був Євгеній Павлов, а також їх маніфесту «Теорії удару», Харківська школа фотографії стала визначним явищем сучасного мистецтва. Фотографи ставили на меті документувати найбільш суперечливі та травматичні прояви дійсності, події та сюжети, які зазвичай суспільство намагається виключити зі свого уявлення про світ.

«Розширення меж творчого жесту, послідовне відстоювання права на свободу творчості в умовах щоденного, непомітного контролю влади — центральна магістраль, що пронизує практику Євгенія Павлова з початку 1970-х років. «Вулиця свободи» розповідає про реакцію художника на табу в радянському суспільстві, стосунки з владою та приватний ліричний світ, наповнений діалогами з майстрами світового мистецтва. Експозиція включає експерименти Євгенія Павлова на межі різних жанрів та технік: фотографії, відео, живопису, хепенінгу, що йшли паралельно світовим практикам у сучасному мистецтві», — каже кураторка виставки, мистецтвознавиця Марія Вторушина.

До експозиції увійдуть роботи з майже усіх серій Євгенія Павлова. Зокрема, будуть представлені серії «Скрипка» (1972) —  знакова масова зйомка чоловічої оголеної натури; «Delirium tremens» (1983) — образна документація стану «білої гарячки»; «Будинок побуту» (1975-2003)  —  історія повсякденного життя людей та речей у пізньому СРСР та новоствореній Україні.

«Було таке потужне почуття соціального відчаю, що навіть любов його не перекривала. Коли ми займалися фотографією в 70-х, дозволити собі суб’єктивність було досить сміливим кроком », — розповідає Євгеній Павлов.

Роботи Євгенія Павлова були показані на виставках в більшості країн Європи та Америки та знаходяться в музейних і приватних колекціях Іспанії, Італії, Литви, Німеччини, Польщі, Росії, США, України, Франції, Швеції, Японії. З-поміж них Музей образотворчих мистецтв Х’юстона, Художній музей та Центр сучасного мистецтва в Цинциннаті, Художній музей Зіммерлі Ратгерс Університету (США), Мультимедіа Арт Музей (Москва), Музей Фотографії в Шяуляї (Литва).

  • Відкриття: 12 вересня о 19:00 
  • Set (вул. Ярославів Вал, 14А)
  • Тривалість виставки: 12.09 – 08.10