Рубрики
UKRAINE

Gallery 83 представить відразу два проекти

18 лютого в київській Галереї 83 буде представлено відразу два проекти: фінальна виставка робіт учасників Українського Обміну Принтами та персональна виставка “Сад гравюр” одеської художниці Олександри Вальчук, яка є постійною учасницею Обміну.

У білій залі галереї експонуватимуться 60 мініпринтів, створених учасниками Українського Обміну Принтами, який пройшов вже вчетверте. Цього року в ньому взяли участь художники з України, Італії, Австрії, Іспанії, США та Індії. Обмін малими формами графіки є доволі популярним та розповсюдженим форматом у мистецькому світі як чудова нагода обміну авторськими техніками та досвідом серед майстрів графіки. В Україні він є ініціативою Іри Гвоздик – художниці, засновниці Gallery 83 та майстерні НАПАПЕРІ.

Суть Обміну полягає в тому, що художник надсилає лімітований тираж відтисків, створених спеціально для обміну. Всі роботи учасників мають бути заданого розміру. Дозволяється використовувати будь-які відомі техніки ручного друку. Організатор обміну, майстерня НАПАПЕРІ, залишає 2 естампи (відбитки) для архіву та виставки-продажу, інша частина тиражу способом вибіркового жеребу повертається учасникам. Таким чином, кожний учасник по завершенню обміну має у власній колекції роботи своїх колег. Беручи участь в подібних обмінах по всьому світу, художник має унікальну можливість зібрати вдома власну колекцію оригінальних робіт.

Презентовані кожний власним твором у рамках виставки, мистці ніби створюють віртуальний проект, де спільним є лише вид мистецтва — станкова графіка. В одному просторі можна буде побачити і вираження професійних навичок, і відсилки до історії, і претензію на актуальність, і шанобу до власної традиції, і потяг до інтимних переживань.

Паралельно, в рамках фінальної виставки Обміну буде презентовано персональний проект “Сад гравюр” Олександри Вальчук. Художниця створила серію гравюр із зображеннями рослин, які відбиралися за двома параметрами. Вони мали рости в Одеському Ботанічному Саду, або на вулицях рідного міста. “У виставки є кілька цілей, перша — естетична, друга — освітня, познайомити глядача з технікою ручного друку та звернути увагу на те, що всі рослини, які ми бачимо на вулицях Одеси, є привезеними сюди з різних куточків світу не більше двох сторіч тому”, — розповідає Олександра.

Протягом виставки робіт Обміну Принтами доброю традицією стало проведення благодійних заходів, на яких ми збираємо кошти діткам, що потребують нашої з вами підтримки. Цей раз не став виключенням і кошти з продажу оригінальних естампів (офорти, гравюри, літографії, монотипії) підуть на потреби Рівненського обласного спеціалізованого будинку дитини.

  • Відкриття: 18 лютого о 19:00 
  • GALLERY 83 (вул. Тарасівська, 3а)
  • Вхід на виставку — вільний
  • Тривалість виставки: 18.02 – 01.03