У Києві покажуть виставку відомого художника Івана Приходька

21 грудня за підтримки Міністерства аграрної політики і продовольства України відбудеться відкриття виставки художника Івана Приходька «Добра новина».

Відкриття виставки не випадково співпадає з днем зимового сонцестояння. Раніше саме в цей час люди відзначали народження Сонця і початок нового сонячного року, коли ночі стають коротші, а дні довші, на душі стає світліше і радісніше.

У своїй творчості Іван Приходько постійно звертається до архаїчних українських символів: Сонце, яке присутнє на більшості картин у вигляді заквітчаної зорі, соняшника, квітки; дерево життя у вигляді квітки-вазона зі стовбуром з розлогими стеблами, на яких рясніють бруньки, квіти, плоди; кінь, що постає в народній уяві образом волі, свободи, вірного друга-побратима. Птахи і янголи уособлюють духовний світ, піднесеність духу. В композиційному поєднанні всі ці символи створюють відчуття щастя, рай на землі.

“Іван Приходько — один із найяскравіших представників української національної колористичної школи. Ця людина творить добро, матеріалізуючи вічні цінності народної душі, які не піддаються кон’юнктурі та комерціалізації. У його картинах є щось прадавнє, непересічне, від землі, і це – наше багатство. Я вдячна Міністерству Аграрної політики та продовольства за можливість показати ці роботи широкому колу глядачів”, — коментує куратор виставки Тетяна Пилипчук.

Серед основних тем, над якими працює митець, слід виділити такі, як: тема любові до природи з ідеєю гармонійного співіснування всього сущого на землі, тема щасливого кохання, материнства. Особливу увагу надає Приходько темі героїчного минулого українського народу, зокрема козацтву.

“Іван Приходько – один із тих небагатьох митців, хто зберіг у хаосі забуття і руїн генетичну пам’ять про єдність світу, про магію слова, знаку, символу, кольору. Він несе ці таємничі знання людям через свою творчість, прокладаючи невидимий духовний міст з минулого у сьогодення”, — коментує заступник генерального директора з науково-просвітницької роботи Національного музею українського народного декоративного мистецтва імені Івана Гончара Тетяна Пошивайло.

Експозиція включає більше 30 живописних робіт автора, переважна більшість яких виконана на папері гуашшю або акриловими фарбами. Художній стиль Приходька ґрунтується на класичних традиціях народного мистецтва й водночас є новаторським, глибоко індивідуальним. Художник пише чистим відкритим кольором, майстерно будує композиції на контрасті теплого і холодного. Творам художника притаманна врівноваженість композиції, ритмічність та багатоярусність зображень, метафоричність образів і символізм. Образно-пластична мова його робіт не знає перспективи, всі зображення — площинні. Всі образи його робіт світлі і добрі.

“Я ніколи не думав раніше, що доведеться розповідати про свої картини. Просто малював – бо знав, люди зрозуміють. У них же все… не можеш не малювати цю красу, — cонце, Україну. Мої роботи – жито, яким би я хотів засіяти людські душі, аби вони подобрішали, повернулися до пракоренів до матінки-природи… Найбільше багатство на землі – це коли ти відчуваєш землю своїми босими ногами, тоді кожний день – як день народження”, — коментує Іван Приходько.

Фотографія: Tania Ruda

  • Відкриття: 21 грудня о 18.30
  • Міністерство аграрної політики та продовольства (Київ, Хрещатик, 24)

ugallery1 Автор: