Karas Gallery показали проект Назара Симотюка та Андрія Савчука

У четвер в Карась Галереї відбулося відкриття виставки Назара Симотюка та Андрія Савчука «Зв’язки».

Проект «Зв’язки» – це занурення в глибини пам’яті, які проростають з наших особистих історій, власних родин, наших культурних цінностей. Це спроба зупинити хід часу, підняти важливі для нас питання: Хто ми? Звідки ми? Куди ми йдемо? Вони змінюють людину зсередини, внутрішньо трансформують, провокують до філософського осмислення, примушують шукати нові сенси буття.

Теперішній час вимагає звернення до культурного надбання минулого і сьогодення, розширення обміну культурними цінностями між народами. Саме такі взаємозв’язки допомагають глибше зрозуміти особливості власної національної культури.

Актуальність звернення до цінностей минулого зумовлена критичним моментом нашого історично-культурного розвитку в час, коли не тільки окремі країни, а й людство загалом відчуває небезпеку гуманітарної та екологічної катастрофи. В таких умовах неминуче зростає потреба пильно вдивитися в минуле, проектувати його досвід на сучасне та майбутнє.

Нам потрібно пройти своєрідний тест, визначити як далеко ми можемо пірнути у власну історію, щоб передбачити важливі риси майбутнього. Отже, «Зв’язки» – це відлік часу, який відправляє нас у минуле, щоб спроектувати своє майбутнє.

Проект представлений у вигляді серії структурних поліхромних рельєфів з дерева на основі геометричних елементів. Він закликає відвідувачів до своєрідної медитації, яка повинна стати «чистилищем» нашого розуму, пробудити свідомість та дозволити на деякий час абстрагуватись від нескінченного інформаційного потоку, що в свою чергу допоможе переосмислити ціннісні орієнтири сучасної людини та зламати існуючі системи.

ugallery1 Автор: