У Dymchuk Gallery відкрилася виставка «Плутанина» фотографки Вероніки Ґенсіцької

25 липня у Dymchuk Gallery відкрилася виставка «Плутанина» фотографки Вероніки Ґенсіцької. 

Вперше в Україні роботи сучасної польської авторки були показані у квітні під час міжнародного фотофестивалю Odesa Photo Days 2019 у співпраці з Інститутом Адама Міцкевича. Зараз завдяки підтримці програми Culture Bridges, Польського Інституту у Києві та Інституту Адама Міцкевича експозиція показана в столиці.

На перший погляд, роботи Вероніки Ґенсіцької із циклу «Сліди» виглядають як ідилічні портрети з американської мрії: щасливі сім’ї, закохані пари, веселі, задоволені тусовщики. Проте вже через мить стає зрозуміло, що з усіма цими людьми щось не так.

Завдяки ефектній цифровій обробці американських фотографій 1950-60-х років Вероніка Ґенсіцька створює плутанину. Вона не тільки ставить під сумнів представлені сцени, а й запитує глядачів про сімейні відносини або їх відсутність, про ідентичність, самотність і потреби — незалежно від часу і місця, в якому ми живемо.

Другу частину виставки складають вибрані фотографії красномовних об’єктів із циклу «Колекція». Гребінець для волосся, м’ясорубка, швабра та інші предмети повсякденного вжитку, задокументовані Ґенсіцькою, міцно пов’язані із власним досвідом авторки. Однак для глядача вони безособові — це додає об’єктам універсальний вимір боротьби з різними видами стереотипів, фобій, страхів і фетишів.

У рамках виставки 26 липня у Dymchuk Gallery відбудеться artist talk з Веронікою Ґенсіцькою та кураторками експозиції «Плутанина» Магою Цьвелюх та Катажиною Сагатовскою. 

ugallery1 Автор: