Рубрики
UKRAINE

Voloshyn Gallery вдруге бере участь у PULSE Miami Beach

Цього року Voloshyn Gallery вдруге бере участь у міжнародному ярмарку сучасного мистецтва PULSE Miami Beach, де представляє груповий проект трьох українських художників: Олексія Сая, Михайла Деяка та Ігоря Гусєва.

PULSE – ярмарок-сателіт Art Basel Miami, який відбувається щорічно на початку грудня у рамках Art Basel Miami Week вже протягом п’ятнадцяти років поспіль. PULSE спеціалізується на сучасному мистецтві, й одним з основних його пріоритетів є підтримка молодих галерей та художників. У 2019 році на PULSE презентують свої проекти понад 60 галерей з Канади, Великої Британїї, Франції, Перу, Японії та інших країн світу.

Voloshyn Gallery бере участь у PULSE вдруге. Voloshyn Gallery дебютувала на PULSE у минулому році з сольним проектом Жанни Кадирової. Тоді стенд галереї було відмічено Perez Art Museum Miami, а також нагородою PULSE Prize за кращу сольну презентацію.

У нових роботах представлених на стенді Voloshyn Gallery Олексій Сай розвиває ідеї свого масштабного проекту-практики Excel-Art. З програмою Excel у якості ресурсу візуальної мови Сай працює близько 15 років (з 2004). В абстрактній мові формул, діаграм і графіків автор вбачає єдиний можливий спосіб говорити про монотонне життя офісних працівників. Важливо відзначити, що Сай створює підкреслено нейтральну, об’єктивну, репрезентацію реальності офісних робітників у всіх її проявах: художник не має на меті ні критикувати офісний «стиль життя», ні створювати карикатуру на нього. Створені в Excel зображення Сай роздруковує на алюмінієвих листах, а також власноруч підписує кожну роботу. Попри очевидну легкість тиражування зображень, оригінали яких існують в електронному варіанті, художник принципово створює їх лише в одному примірнику. Спеціально для PULSE 2019 Сай створює нову мікросерію Excel-Art з краєвидами Маямі.

Творчість Михайла Деяка представлено роботами серії «Space». «Space» – серія мінімалістичних пейзажів зі стриманою композицією та складним кольоровим рішенням. У цих творах художник прагне не нав’язувати публіці своє бачення або свої думки, а, радше, розраховує на те, що глядач вступить у діалог із роботою та з самим собою. «Space» – це, у першу чергу, психологічний проект про внутрішній світ людини. Ключовою рисою робіт цієї серії є те, що художник у якості основи/поверхні для зображення обирає скло. До цієї техніки автор вдається невипадково, адже дитинство художника минуло на Закарпатті, регіоні, знаному іконографією на склі. Вдаючись до цієї старовинної техніки, модифікуючи та осучаснюючи її Деяк створює роботи серії «Space».

Також на стенді Voloshyn Gallery представлені нові роботи серії «Mister Nobody» Ігоря Гусєва. Мініатюрні скульптури «Mister Nobody» створено за допомогою 3D друку. Серія виникла як логічне продовження живописних творів художника із ґлітч-ефектами. «Mister Nobody» є напівавтопортретним циклом: кожна фігурка має певну портретну схожість як із самим Гусєвим, так і з королем рок-н-ролу Елвісом Преслі.

Гусєв працює з ґлітч-артом у своїй самобутній манері протягом останніх семи років. Ґлітч-ефекти були невід’ємною частиною відео-арту кінця 90-х – часу, коли мистецька кар’єра Гусєва тільки починалась. У ті часи Гусєв проявив себе і як відеохудожник, і як автор численних парадоксальних інсталяцій.