Рубрики
UKRAINE

ECHO: в Українському домі відкриється виставка випускників напряму Contemporary Art в KAMA

Виставка мистецьких робіт, створених в рамках фінального проєкту вечірніх програм Artist та Art Management Київської Академії Медіа Мистецтв набору #KAMA15, отримала назву ECHO і триватиме з 17 по 29 вересня 2021 року в Національному центрі «Український дім» (Хрещатик, 2).

Виставка відбудеться в знаковій історичній будівлі, що наразі звільнена від свого історичного контексту і крок за кроком перетворюється на відкритий простір можливостей, взаємодії та концентрації ідей, який сприяє налагодженню діалогу і подоланню культурних дистанцій. Саме тут молоді художники та художниці шукатимуть відповіді на одвічні питання щодо сутності реальності, апелюючи до альтернативних версій власного его.

Кураторки програм Artist та Art Management Леся Хоменко, Ольга Балашова, Марія Ланько та Лізавета Герман сформували експозицію з робіт 19 художників: Інги Леві, Дані Шуліпи, Анни Придатко, Віри Мокренко, Дарії Сєрякової, Тані Павлюк, Аліни Кошуби, Ксенії Жуковської, Тамари Турлюн, Єлизавети Пенцарської, Тані Бесчастної, Галини Андрусенко, Тані Фішманн, Дмитра Ярошевського, Поліни Пискурьової, Вікторії Каревої, Олени Котляренко, Святослава Коверзнєва, Віки Агурєєвої.

«Виставка ECHO репрезентує одразу два виміри – внутрішній, суб’єктивний погляд художників на самих себе та зовнішній, що оприявнюється через художню методологію та артикульований вибір мови й матеріалу. Уважність до власного жесту, неспішна, вдумлива робота, вибудова контексту навколо своєї роботи – ці принципи практикувались протягом навчального курсу і втілились у фінальному виставковому проєкті. Зазирання в себе відлунням переходить в погляд на іншого, і тілом виставки стають не лише роботи, але простір між ними», – коментує мистецьку частину проєкту Леся Хоменко.

Художники працювали з медіумами живопису, фотографії, скульптури, відео і перформансу.

Особливість виставки ECHO полягає в діалозі трьох суб’єктів мистецького процесу: кураторів, художників і менеджерів. Горизонтальна координація та спільний tone of voice дозволили сформулювати сталий цілісний наратив проєкту.

«На будь-якій виставці в центрі уваги завжди художники та їхні роботи. І це абсолютно справедливо, – зазначає Марія Ланько. – Але специфіка курсу Contemporary Art полягає в тому, що і сам навчальний процес, і підготовка випускного проєкту відбувається у тісній взаємодії між «митцями» та «менеджерами», й без останніх ця виставка була б неможлива. Тому роздивляючись ECHO, варто звернути увагу не лише на твори, а й на те, як вони оформлені й експоновані, як описані в текстах та прокомуніковані в соцмережах. Адже це і є та сама, менш видима, робота менеджерів, без якої зустріч художника з глядачем просто б не відбулася».

У рамках виставки запланована публічна програма, яка включає екскурсії експозицією від менеджерів, artist talks&debates, перформанси, музичні інтервенції. За анонсами подій можна слідкувати на Facebook та Instagram проєкту ECHO.

  • Відкриття виставки відбудеться у п’ятницю 17 вересня. Початок о 19:00, з 20:00 до 22:00 музична та перформативна програма (Вхід на відкриття для відвідувачів виставки безкоштовний).
  • Графік роботи: вівторок – неділя з 11:00 до 19:00, понеділок – вихідний.
  • В інші дні вхід в Український Дім за квитками (повний – 80 грн, пільговий – 50 грн). У вартість входить перегляд «30х30. Сучасне українське мистецтво». Дітям до 7 років, особам з особливими потребами (1-2 групи), учасникам бойових дій, учасникам АТО/ООС та членам їх родин, військовослужбовцям строкової служби, працівникам музеїв, членам Національної спілки художників України, власникам членських карток CIMAM, ICOM (за наявності дійсних посвідчень) вхід вільний.