Рубрики
UKRAINE

Скульптура Єгора Зігури з’явиться у колекції Одеського національного художнього музею

6 листопада Одеський національний художній музей святкуватиме свій 122 День Народження. З цього приводу команда інституції ділиться звісткою про перші отримані дарунки. Нещодавно фундація Abramovych.art на чолі з куратором, арт-дилером, колекціонером сучасного українського мистецтва Ігорем Абрамовичем передала музею в колекцію скульптуру «Колос» Єгора Зігури.

Серія AfterToday, розпочата ще у 2010 році, є авторською сповіддю, де мистецтво звертається до сучасників пластичною мовою. Проект складається з циклу Колосів, кожен з яких передає той чи інший стан суспільства або внутрішні переживання митця. Головну ідею – вразливості цивілізацій – розкриває наочний приклад матеріальних та духовних втрат людства. Твори Зігури унаочнюють деформацію цінностей сьогоднішньої цивілізації. Дезорієнтованість породжує проблеми та конфлікти, які ведуть до занепаду. Основною рушійною силою, що здатна розпочати зміни, є кожен із нас, головне – усвідомлення власної свободи.

Єгор Зігура — український скульптор, автор інсталяцій та арт-об’єктів. У творчості він рефлексує на тему античної доби, постмодерністично актуалізуючи тогочасну пластику. Зігура є автором монументальних скульптур («Новий Прометей», «Єднання», «Атлант», «R/Evolution»), що встановлені в публічних просторах Києва, Дніпра, та інших міст України.

Відкриття «Колоса» відбудеться 6 листопада о 14:00 в зручному онлайн форматі. А побачити скульптуру на власні очі можна вже зараз, завітавши на прогулянку до затишного подвір’я музею.

Реєстрація на подію за посиланням: https://www.ofam.org.ua/events

Фотографія: Олена Ільєнко