Рубрики
UKRAINE

В центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» покажуть виставку фотографії «Нові MYPhології»

1 червня в центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» відбудеться відкриття виставкового проєкту «Нові MYPhології» з циклу ювілейних подій до 5-річчя заснування школи концептуальної та арт фотографії Сергія Мельниченка «MYPH».

Реалізація ідеї колективного проєкту «Нові MYPhології» пройшла довгий шлях, адже виставка мала відкритися ще в травні 2022 року, але повномасштабне вторгнення росії в Україну змінило життя мільйонів українців, а разом з ними долю проєкту та його учасників.

Відібрані в результаті опенколу роботи 28 авторок та авторів сформували експозицію виставки. Акцент саме на мистецькому аспекті в Школі MYPH спонукає студентів до розширення меж фотографічного медіуму, тому до експозиції, окрім фотографії, увійшли також артоб‘єкти, інсталяції, відеоарт.

“Сьогодні вже не потрібно нікому доводити важливість роботи культурних інституцій під час війни. А комунікація між арт-інституціями в Україні — вимога часу. Вкрай необхідно виходити за межі своїх «бульбашок», створювати нові зв’язки, робити спільні проєкти, подорожувати Україною. Не евакуюватись, а подорожувати. Це надає поштовх розвитку, саме так виникають нові ідеї, створюються нові можливості для майбутніх проєктів. Є величезна потреба у спілкуванні, фаховій взаємодії не лише в онлайн форматі, а ось так — наживо. І  глядач сьогодні спраглий до сенсів, тож маємо транслювати їх мовою сучасного мистецтва. Наразі MYPH у Харкові, сподіваюсь, найближчим часом зробимо проєкт і у Миколаєві”, — коментує координаторка проєкту та директорка «ЄрміловЦентру» Наталія Іванова.

Назва «Нові MYPhології» — це гра слів, що поєднує абревіатуру школи з темою міфотворчості. Міфологічний тип мислення є засадничим в мистецтві, ця найдавніша форма сприйняття та розуміння світу звертається до чуттєвого, емоційного осмислення реальності та його образного вираження. За словами кураторки проєкту Ірини Антонець, митці природно створюють свої світи і знакові системи, трактуючи реалії сучасності за допомогою особистісного, інтуїтивного вираження, що часом приймає різноманітні та химерні форми.

В центрі уваги проєкту постали сконструйовані персональні світи, що існують за власними правилами та населені сучасними богами і героями. А також нові легенди та міфи, котрі автори розповідають засобами фотографії та мистецтва нових медіа. В цьому проєкті автори також шукають відповіді на питання, наскільки кожен індивідуальний авторський міф є частиною ширшого наративу і яким чином він вкладається в систему колективної MYPhології.

  • Відкриття: 1 червня о 18:00 
  • ЄрміловЦентр (Харків, майдан Свободи, 4) 
  • Вхід на виставку — вільний
  • Тривалість виставки: 01.06 – 15.07