Понад 200 творів мистецтва у просторі дев’яти залів галереї «Хлібня», великий проєкт присвячений творчості Олександра Дубовика та виставка робіт військового, письменника, фотографа Юрка Костишина з позивним Кіт Характерник, який загинув у грудні 2025 року — зібрали для вас виставки, які варто відвідати в липні.
- Мистецький арсенал
- Виставка «Мерехтливі звʼязки. Український живопис на межі 90-х і тепер»
- з 02.07.26 по 30.08.26
У сучасному мистецтві помітне повернення до живопису. Саме тому проєкт пропонує розглянути живопис як простір безперервного діалогу між художниками різних поколінь і їхніми способами осмислити українську реальність у власних роботах.
На виставці представлені твори українських мисткинь і митців двох періодів: від другої половини 1980-х до першої половини 1990-х років та останнього десятиліття.
Зв’язки між цими двома поколіннями — мерехтливі: десь вони виразно проглядаються, а десь залишаються припущеннями. Однак у такому постійному діалозі завжди можна знайти перегукування між підходами, жестами, творами й авторами. Крім того, як тоді, так і зараз живопис розвивається в умовах історичних зламів і потрясінь.

- Галерея «Хлібня»
- Виставка «Ода до Радості»
- з 22.06.26 по 19.07.26
Ця виставка робить три основні акценти: на демократичність сприйняття, дослідження арт брюту та розкриття базової позитивної емоції — радості — в контексті війни, оглядаючись на гімн «Ода до Радості».
Візуальний наратив виставки розгортається у просторі дев’яти залів «Хлібні», фіксуючи конфлікт і спробу синтезу цих начал: контрольованої гармонії на противагу дикій стихії. Концепція досліджує напругу між радістю як ідеєю та радістю як досвідом; між контролем і розчиненням; між мораллю та інстинктом. Питання балансу та доречності зависають у просторі, виявляючи єдину сполучну ланку — ритуал.
Проєкт розкриває образи через постать сучасної людини, яка втратила свого бога, але зберегла ритуали, що сковують її в розвитку, будуючи ілюзію безпеки. Гармонія постає лише вторинним ефектом, крихкою поверхнею, яка приховує внутрішній розрив.
Експозиція об’єднує понад 200 творів мистецтва, демонструючи широку палітру сучасних художніх медіа.

- Український Дім
- Виставковий проєкт «Лабіринти значень. Олександр Дубовик»
- з 27.06.26 по 02.08.26
«Лабіринти значень. Олександр Дубовик» — частина інституційної програми «Зберігачі пам’яті. Поза часом»: про живу історію, архівування та вшанування знакових постатей, які формували й продовжують формувати українську культуру.
Творчість Олександра Дубовика тісно переплетена з історією країни. Художник належить до покоління українських шістдесятників — митців, які формували нову художню свідомість в умовах цензури та нав’язаних норм соціалістичного реалізму, спираючись на традиції українського авангарду та модернізму. У час, коли влада вимагала від мистецтва підпорядкування офіційній доктрині, Дубовик послідовно вибудовував власну художню мову.
Виставковий проєкт «Лабіринти значень. Олександр Дубовик» представляє в одному просторі понад 250 творів з багатьох державних музейних і приватних колекцій України, а також найновіші, написані під час повномасштабної війни. Проєкт є наймасштабнішим представленням доробку митця. Експозиція охоплює різні періоди та напрями його творчості — від ранніх робіт, автопортретів і пейзажів — до живопису, графіки, гуашевих серій, ескізів монументальних творів і сучасних полотен.

- PinchukArtCentre
- Виставка «Самозайняті»
- з 04.06.26 по 30.08.26
Молоді (що б це не значило) ми_сткині в Україні часто існують як самозайняті, непідвладні, неприкаяні й таке інше. Тут пасувало б і слово «безпритульні». Під час підготовки цієї виставки Державна міграційна служба наказала покинути приміщення Інституту автоматики, де були майстерні десятків художни_ць, зокрема й деяких учасни_ць проєкту. У той самий період, 24 травня 2026 року, відбувся масований обстріл Києва, який пошкодив 9 культурних інституцій, включаючи Національний художній музей України.
Відтак експозиції створюються не в стерильних білих стінах галерей (далі — білий куб), а в під’їздах і на кухнях. Роботи ж можна складати зі знайденого сміття та підручних матеріалів або ж заробляти на художню практику деінде. Серед прикладів із життя: збирання дронів, викладання, монетизація еротичного контенту, офісна робота в IT-компанії тощо. З одного боку, цей підвішений стан я пов’язую з поколіннєвим бажанням ізолюватися від зовнішнього світу з усім його хаосом і жорстокістю та створити приватну утопію у своїй квартирі чи на закинутому заводі. З іншого — це про імпульс кричати про проблеми, торкатися незручних тем, і тому самостійно створювати зручні для себе умови. Водночас така неприкаяність є наслідком нестачі ресурсів і нестабільності інституційної системи. Має значення й обмежена увага до початків_иць, адже великі мистецькі інституції орієнтовані на взаємодію з уже зрілими ми_сткинями й більш передбачуваними художніми практиками.

- Я Галерея Пентхаус
- Виставка Дмитра Молдованова «Між деревами»
- з 11.06.26 по 20.09.26
Шум машин, заводський дим та міська біганина вже давно стали нашою буденністю, де, перебуваючи в постійному поспіху і фокусуючись на звичних речах, ми звикли не звертати увагу на те, що відбувається навколо.
Та життя автора є інакшим. Мешкаючи серед природи, Дмитро Молдованов вдало помічає приховане від більшості очей: на його картинах тварини, русалки та інші істоти оживають; виглядаючи з-за дерев, вони пильно стежать за нами.
Чи здатні ми помітити приховану серед урбаністичних пейзажів красу і чи готові вийти за межі міста в пошуках справжніх казок?

- Львівський Муніципальний Мистецький Центр
- Виставка фотографа Юрка Костишина «Трохи тепла і смутку від Кота»
- з 22.06.26 по 15.07.26
“Трохи тепла і смутку від Кота” — виставка робіт військового, письменника, фотографа Юрка Костишина з позивним Кіт Характерник, що загинув у грудні 2025 року.
Вона про те, як мистецьке бачення світу допомагає берегти в собі людяність і любов, навіть перебуваючи в найгарячіших точках фронту. Про творчість як щит, що прикриває серце від огрубіння, захищає чутливість, від якої боляче, але саме вона дає сили жити.

- Eye Sea Gallery
- Виставка Євгенії Григорʼян та Владислава Рябоштана «Світанок відкладається на дві години»
- з 26.06.26
Чотири роки тому війна увійшла в повсякденність. Відтоді вона встигла змінити форму, мову, температуру і навіть спосіб, у який ми пам’ятаємо. Те, що колись було надзвичайною подією, стало фоном. Те, що мало бути тимчасовим, оселилося поруч із нами.
У роботах Євгенії Григорʼян та Владислава Рябоштана війна майже не зображена напряму. Вона присутня як викривлення простору і часу. Як дивна властивість речей змінювати своє призначення. Як відчуття, що реальність уже давно зрушила зі свого місця, але продовжує поводитися так, ніби нічого не сталося.
Ця виставка не намагається розповісти історію. Вона скоріше нагадує стан, коли прокидаєшся серед ночі й не можеш зрозуміти, котра година, який сьогодні день і чи закінчився сон. Стан, у якому майбутнє відкладається, минуле продовжує відбуватися, а теперішнє збирається з випадкових уламків матерії, спогадів і світла.

- Dymchuk Gallery
- Виставка Ольги Заремби «Монументи»
- з 09.07.26 по 23.08.26
Dymchuk Gallery представляє персональний проєкт Ольги Заремби «Монументи» у партнерстві зі школою концептуальної та арт-фотографії MYPH. До експозиції увійшли живописні полотна та фото художниці 2020–2026 років з фрагментами різних міст України.
У роботах серії «Монументи» художниця звертає увагу як на визнані памʼятки, так і на обʼєкти, не створені для увічнення памʼяті про видатних осіб чи важливі історичні події. Поруч із таким відомим монументом, як Батьківщина-мати, зображені обʼєкти з Дніпра і Запоріжжя, які, будучи регіональними символами без офіційного статусу, теж не менш глибоко закорінені в колективній пам’яті, впізнавані мешканцями й пов’язані з місцевою ідентичністю.
Виставка продовжує низку питань, які цього року проходять крізь серію проєктів галереї та звертаються до тем пам’яті, соціального ландшафту й ситуацій взаємодії людини з міським простором.

- White World
- Виставка Назара Симотюка «Межі видимого»
- з 02.07.26 по 19.07.26
В експозиції будуть представлені дві серії – «Екрани» та «Магістралі несвідомого», що формують єдину систему координат, у якій досліджується межа між зовнішнім та внутрішнім, явним і прихованим, свідомим та несвідомим.
«Екрани» працюють із поверхнею, як з фізичною та ментальною площиною, що фільтрує реальність. Вони окреслюють межу сприйняття, де зображення не стільки демонструється, скільки затримується, нашаровується, структурується та переосмислюється.
«Магістралі несвідомого» розгортають інший вимір, більш глибший. Тут ритмічні системи стають візуальною моделлю внутрішніх потоків, прихованих зв’язків та інформації, що існує до її усвідомлення.
Обидві серії взаємодіють як поверхня і глибина, як оболонка і структура.

- Hinaus
- Благодійний мистецький проєкт «Виставка солідарності»
- з 27.06.26 по 11.07.26
«Виставка солідарності» — це виставка-збір на підтримку «Колективів солідарності», групи українських анархіст_ок та антиавторитарних активіст_ок, які об’єдналися у 2022 році, щоб підтримати антиавторитарних бій_чинь на фронті та допомогти людям, які постраждали від війни.
Водночас, ця виставка — це, буквально, публічне експонування солідарності, її виставлення у видимість. Тут «виставляють солідарність» так само, як виставляють художні твори.
Окремі роботи зібрані тут не за тематичним принципом, а за обумовленими війною обставинами створення та готовністю автор_ок передати ці твори для досягнення спільної мети.

Фотографія на головній: фрагмент роботи художниці Omnia Voivat «Hope» з виставки «Ода до Радості» у Галереї «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська».
