Інверсія пам’яті – мультимедійний арт-проект, що поєднує живопис Віктора Сидоренка, скульптуру Назара Білика та фотографію Сергія Мельниченка. Проект досліджує психологічні стани людини, порушує проблеми самоідентифікації, взаємодії історичної пам’яті та сьогодення.
Інверсія (від лат. Inversio – перевертання, переставляння) – одна зі стилістичних фігур поетичного мовлення, яка емоційно змінює сталий смисловий контекст. За Ніцше, все наше життя – протиріччя, тому що воно складається з повторів, що постійно оновлюються, інверсують, змінюючи сенси.
В часи, коли фейкові новини впливають на суспільну риторику, поняття інверсія стає все більш актуальним. Невизначеність, підміна понять, перевертання фактів – породжують підступну ілюзію, яка є настільки правдоподібною, що на її фоні реальність здається вигадкою. Це все формує нові й нові інверсії сприйняття себе в реальності.
Учасники проекту представники трьох поколінь сучасного українського мистецтва. Кожний пропонує свої інверсії станів людини у контексті сучасного світу.
Персонаж Віктора Сидоренка – це провідник між минулим і сучасним, між історичною пам’яттю та самоідентифікацією. Він живе у тому проміжку часу, який обирає сам глядач й одночасно перебуває «тут і зараз». Його політ – це інтенція виходу на орбіту, шлях включення себе у Світ.
Назар Білик у своїх роботах досліджує різноманітні психологічні стани людини, простір і його взаємодію з особистістю. Працюючи з контрформою, або «навколишнім простором», що оточує образ, художник демонструє, як щось виникає із небуття, як ідеї перетворюються на предмети, таким чином виявляючи контури матеріальної реальності.
Фотограф Сергій Мельниченко у своїх роботах фіксує фантомні стани людини, що виникають саме в пікових емоційних проявах. Кожен з таких зафіксованих моментів унікальний, адже людина ніколи не зможе точно відтворити одну і ту саму емоцію.
- Відкриття: 31 липня о 19:00
- Mironova Foundation (провулок Лаврський, 9)
- Вхід на виставку — вільний
- Тривалість виставки: 31.07 – 16.08