Рубрики
UKRAINE

Dream Projects відкрили унікальний онлайн-медіаархів

У межах проекту SOUND iD створено відкритий онлайн-медіаархів українського фольклору, зібраного в 70-90х роках минулого століття на територіях України, Польщі, Росії (Жовтий Клин), що складається з аудіо- та відеозаписів, які раніше ніхто не бачив і не чув. Більша частина записів – майже 600 – вже оцифрована і викладена онлайн!

Це спадщина Володимира Пержила (1939-2018), співака, композитора, диригента, етнографа і фольклориста, священика. Він народився на території сучасної Польщі. У 9-ти річному віці під час Операції «Вісла» Володимир із родиною були депортовані до Радянської України і поселились на Львівщині.

Володимир присвятив життя музиці, та дослідженню і зберіганню українського слова і національного фольклору. Сподівався, що за зібраними матеріалами його донька напише дисертацію, та цього не сталося. Чемодан із касетами та бобінами після смерті збирача віддали в сільську музичну школу. А звідти він потрапив до київьких кураторок – Вікторії Данелян та Тетяни Цвілодуб. Вони взяли грант УКФ, та наразі займаються збереженням цього унікального архіву.

Команда ставить за мету стимулювати впровадження сучасних технологій у сферу культури, що допоможе зберегти важливі історичні артефакти, робити історію живою, цікавою та зрозумілою, сприяти розвитку усної історії в Україні та розвивати відповідальне ставлення до минулого через надання приватним свідченням статусу історично важливих. 

Частиною проекту є резиденція нових медіа, що об’єднує кураторів, митців і дослідників з 4 країн: Білорусі, Словаччини, Польщі, України. Резиденція розпочалася 9 серпня в Карпатах.

Усі зацікавлені запрошуються на презентацію проекту, під час якої куратори та резиденти поділяться досвідом реалізації проекту, а також говоритимуть про сучасні підходи у роботі з архівними матеріалами і записами.

З 19 по 21 серпня відбудтеться три презентації проекту на Львівщині

  • Відкриття: 19 серпня о 15:00 
  • Народний дім, м. Бібрка, Львівська обл
  • Відкриття: 20 серпня о 18:30 
  • Конференц-зал Центру міської історї, м. Львів
  • Відкриття: 21 серпня о 18:30 
  • Культурно-мистецький центр «Супутник», м. Львів

Фотографія: Анастасія Іванова