Рубрики
UKRAINE

Галерея Лавра представить одразу дві виставки

22 серпня в галереї Лавра відкриється одразу дві виставки: Blue Monday художників Романа Михайлова, APL315 і Бориса Кашапова та проект ALIUM художниці Анжеліки Гончар.

Blue Monday — це псевдонаукова назва найбільш сумного дня в році і найдовшої пісні в історії британських хіт-парадів. Зазвичай в англійській мові слово ‘blue’ означає смуток і зневіра. Сумний понеділок символізує сезонну тугу, яка найбільш гостро відчувається після вихідних і відпусток. Поняття Blue Monday також популярно в клубній культурі, коли після бурхливих веселощів, алкоголю і наркотиків настає похмілля і почуття спустошення.

На виставці буде представлена ​​графіка Бориса Кашапова, живопис і два масштабних настінних розписи Романа Михайлова і APL315, створені у дворі галереї Лавра. Для обох близька вулична культура. Графіті, з властивою їм наївністю і іронією, стали для них найбільш чесною формою висловлення. Графіті APL315 нагадують малюнки з іспанської печери Басінете. З доісторичних часів сцени битви залишаються найбільш правдивою картиною реальності. На противагу виступають розписи Михайлова — психоделічні смайлики, які виправдано можуть стати символом сучасності. Перебуваючи між ними є шанс зловити момент переходу від веселощів до суворих буднів. Виставка Blue Monday про  перехідні стани, які різко перетікають один в одного, і які переживає сучасна людина щодня.

Проект ALIUM присвячений людям з яскраво вираженими особливостями тіла. Художниця Анжеліка Гончар за допомогою різних медіа демонструє історії людей, які пережили сильну фізичну та емоційну біль, але зуміли прийняти себе і полюбити своє тіло.

Проект включає в себе історії одинадцяти людей, у кожного з них свої особливості. В експозиції будуть представлені скульптури, а також відео, в якому кожен учасник розповідає свою життєву історію: з якими труднощами довелося зіштовхнутися, що пережити і зрозуміти, щоб рухатися далі.

«Я впевнена, що краса є навіть там, де більшість її не бачить. Головна ідея даного проекту — показати красу в людській недосконалості, допомогти людині прийняти і полюбити себе і своє тіло, бути в гармонії з собою. Я хотіла показати кожну частину тіла як твір мистецтва, яке має свою персональну історію», — розповідає художниця Анжеліка Гончар.

  • Відкриття: 22 серпня о 19:00 
  • Галерея мистецтв «Лавра» (провулок Лаврський, 9)
  • Вхід на виставку — вільний