Розповідаємо про виставки, які варто відвідати в Києві, Одесі, Львові, Полтаві та Черкасах.
- Voloshyn Gallery
- Персональний проєкт Олексія Сая «Виставка»
- з 17.08.23 по 08.10.23
Ця виставка має особливе значення, адже за планом мала відкритися 24 лютого 2022 року. У певному сенсі виставка таки відкрилася вчасно, але лише для вузького кола — художника, його родини та декількох друзів і колег, що використовували приміщення галереї в якості укриття від обстрілів. Твори, в уже змонтованій галерейній експозиції в центрі Києва, стали свідками й учасниками моменту, коли затяжна восьмирічна війна переросла у повномасштабну.
Цього разу виставка відкрилася для ширшої аудиторії. Останні рік і п‘ять місяців кардинально змінили нашу дійсність. Утім, мало що змінилося для серії Bombed — хіба що реальність стала ще більше схожою на ці твори.
- Галерея Стійкості (Одеса)
- Виставка Ігоря Гусєв «Високоточна любов»
- з 11.08.23 по 11.10.23
Останні півтора року одеський художник Ігор Гусєв працює над створенням щоденника малюнків під назвою «Третя світова війна». Свою творчість він визначає як «мистецтво швидкого реагування», адже на створення кожної роботи на обкладинках старих книг витрачає до п’яти хвилин. За їх основу бере відомі картини та меми, змінюючи або домальовуючи деталі, та надаючи їхньому змісту протилежного значення. «Ми живемо у час, коли реальність змінюється чи не щодня. Змінюється і наше ставлення до старих кінофільмів, книг і радянської музики. Візуалізація цього процесу спонукає до кращого розуміння усього, що з нами відбувається», — упевнений художник. Каталізатором змін, на його думку, виступає саме війна, оскільки вона оприявнює застаріле та знищує зайві нашарування сенсів.
Художник упевнений, що на території сучасного мистецтво можливо уявити все. Тому, створюючи візуальні ребуси і апокаліптичні фантазії у новій серії “ХФ”, активно використовує уяву, штучний інтелект і власну методологію “нейромодернізму”.
- Ya Gallery Black
- Персональна виставка Дмитра Молдованова «Світоустрій»
- з 08.08.23 по 24.09.23
Друга виставка в стінах чорного простору Ya Gallery Black. Цього разу ідея наближається до протилежного абсолюту. Ми знімаємо чорні полотна і впускаємо нестримний колір творчості Дмитра Молдованова. На зміну чорному квадрату прийшов помаранчевий лев, наївний синій витіснив монохром. Цікаво, чи втримають спалені стіни цю кольорову атаку, чи спрацює відсутній колір в такій близькій взаємодії з рештою спектра. Хто ми такі, щоб не продовжити дослідження чорного з новим набором інструментів і методів.
- Avangarden Gallery
- Персональна виставка Міті Фєнєчкіна «Між реальністю і сном»
- з 17.08.23 по 17.09.23
В рамках виставки художник презентує твори, в яких показує, як реальність вплинула на нього, його думки та самопочуття. Роботи нової експозиції виникли з підсвідомості однієї людини, проте відкликаються в душі кожному з нас.
Дивлячись на них в думках виринає: «Так, я це пам’ятаю. Я теж там був. Я теж так відчуваю».
- Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
- Виставковий проєкт «Михайло Жук — вісник Відродження»
- з 23.08.23 по 27.09.23
Виставку приурочено 140-річчю від дня народження видатного українського живописця та графіка епохи модернізму, майстра книжкового дизайну, активного громадського діяча та письменника Михайла Жука.
Спадщина Михайла Жука як українського митця була примусово забута впродовж десятиліть радянських репресій. Утім його творчість виразно відображає багатомірність та розмаїття тенденцій українського модернізму. Мистецтво Михайла Жука, сформоване під впливом краківської сецесії, має самобутнє звучання, запам’ятовується елегійною настроєвістю, оригінальністю рисунку і колориту та чарівною флореальною орнаменталістикою.
- Нацiональний музей «Київська картинна галерея»
- Виставковий проєкт «Укріплення»
- з 22.08.23 по 20.09.23
Виставковий проєкт присвячений Дню Незалежності України та українському опору, що вкорінився в нашу ідентичність.
Українці будують Укріплення. Укріплення сміливості, мужності і звитяги. Боротьба стала основною роботою кожного. Наш приклад став неочікуваним та непередбачуваним для всього світу. «Земля сміливих людей» – так тепер називають нашу країну, що виборює мир у нашій спільній європейській родині.
За кожною роботою стоять людські долі, історії втрат, надії та героїчного опору – це ті самі камінчики у великому УКРІПЛЕННІ, яке ми будуємо всією нацією. Кожен є невіддільною частиною цілого, ми всі разом трансформуємо страх, біль, тугу, жах та інші емоції, які принесло нам повномасштабне вторгнення, в силу, волю і жагу до життя.
- Галерея «Лавра»
- Виставковий проєкт «Маріуполь Нескорений»
- з 21.08.23 по 21.09.23
Подія присвячена святкуванню Дня Незалежності України, що є дуже символічним. Маріуполь був і залишається символом українського спротиву російській навалі. Зруйнований але нескорений, він продовжує боротьбу навіть після окупації, живучи за межами міста в своїх людях. В їх творах, музиці, літературі, театральних виставах, картинах та скульптурах. Тисячі маріупольців не припиняють відстоювати свою незалежність, продовжують працювати заради свободи та відродження рідного міста, як частини вільною України. Маріупольців об’єднує віра в перемогу і бажання відродити своє Нескорене місто.
- Артцентр Дзиґа
- Проєкт Вікторії Романчук та Олексія Коношенка «Привиди»
- з 30.08.23 по 17.09.23
Що тут є справжнім? Чи ці люди лише привиди? Віртуальне середовище має здатність викривлювати та змінювати реальність, яку ми не можемо побачити на власні очі. Проте на жаль це чи не єдиний спосіб що ж зрозуміти що відбувається довкола.
Представлені у проєкті роботи — є бажанням повірити, насамперед в один одного.
- JUMP Contemporary Art Center
- Виставка фотографії «Промені та тіні»
- з 22.08.23 по 22.09.23
Виставка присвячена феномену фотографії (для якої є відповідне українське слово «світлопис»). Він створюється самою природою — уловленим світлом в темному корпусі камери на чутливому матеріалі. Фотограф тут скоріше медіум, але медіум з амбіціями творця, який своєрідним чином привласнює об’єкт зйомки і включає його до свого колекційованого Всесвіту. Ця магія існує понад 180 років і хоча цифрові технології значною мірою витіснили старий світлопис, він не зник, навіть переживає новий сплеск масової зацікавленості. Увага до старих методів фотографування грунтується не тільки на бажанні відчути себе алхіміком образотворення, але й на цілком практичних перевагах. Однією з них є достовірність оригінальнрго знімку, який не може бути видозмінений в подальшому. Так само, як і півтора століття тому, в Україні фотографи знімають ладшафти, місто, портрети, війну.
- Bar-bistro ПУБЛІЧНИЙ
- Виставка арт-группи GORSAD «Fairy Tales»
- з 25.08.2023
Арт-группа спеціалізується на альтернативній фотографії та провокаційному відео. Роботи зосереджені переважно на молодості, почуттях та емоціях у всіх їхніх особливостях та дивацтвах.
- White World
- Виставка живопису Антона Логова «Молитва за Україну»
- з 01.09.23 по 22.09.23
Створюючи живописні полотна для цієї експозиції, Антон Логов міркував над власними емоційними станами та думками напередодні та під час війни. У очікування прийдешніх подій, і ще не знаючи масштабів трагедії, що насувається, чимало українців мали незвичні передчуття і ніби вловлювали подих скорої навали. Споглядання робіт Антона Логова розкриває природу цих незбагненних почуттів через єднання з українською природою, бутність одним цілим з рідною землею, сонцем, полями, горами.
Автор фіксує у пам’яті усі рани, яких завдало Україні рашистське вторгнення. Тужить за людьми, що віддали свої життя за Україну. Лине серцем до всіх, хто прагне свободи і достойного життя. Вірить у Перемогу України і прославляє ЗСУ. Через мистецькі ходи і форми художник запрошує глядача до діалогу, знаючи, що ці думки і почуття об’єднують сьогодні всіх і кожного.
- Sklad N5 Gallery
- Виставка Школи молодої миколаївської фотографії MYPH «MYPH на Складі»
- з 02.09.23 по 23.09.23
На виставці представлено твори більше ніж 25 фотографів в різних жанрах і техніках від переможців та номінантів багатьох престижних премій: Leica Oskar Barnack Award Newcomer, Global Peace Photo Award, Photographer of the Year, Krakow Photomonth. До експозиції виставки увійшли також нові серії робіт Сергія Мельниченка та Артема Гумілевського.
- Dymchuk Gallery
- Проєкт-колаборація Сергія Мельниченка та Міті Фєнєчкіна «The Great Finding. Step Three»
- з 07.09.23 по 21.10.23
До проєкта увійшли фотографії Сергія Мельниченка з серії Fundamental space explorations of naked singularity, графічні роботи Міті Фєнєчкіна та NFT-3D анімації Володимира Лисенка.
Проєкт фокусується довкола питань, які постають перед нами в моменти пошуку себе і свого місця у всесвіті. Атмосферні космічні роботи художників передають стан, в якому знаходиться людина, метафорично перебуваючи перед горизонтом подій.
Горизонт подій — це астрофізичне явище, межа, за якою події поки не здатні впливати на спостерігача. Масштаби такого внутрішнього пошуку незбагненні для інших людей. Проводячи таку аналогію, через самовідчуження і відчуття себе прибульцем на своїй планеті, художники створюють картину того, що відбувається з людиною в очікуванні на своє туманне майбутнє перед горизонтом подій.
Фотографія на головній: фрагмент роботи Людмили Раштанової «Air» з виставки «Укріплення» в Нацiональному музеї «Київська картинна галерея».